A szalámi különleges ízét a húson és a fűszereken kívül a sajtok változatos ízvilága is gazdagítja melynek következtében egy izgalmas és harmonikus terméket kapunk. A régi időkben a szamár hátára úgy pakolták fel a holmikat hogy textilbe tekerték azokat ugyanúgy mint ahogyan a burritóba beletekerik a töltelékeket.


Szamartejbol Keszul A Vilag Egyik Legdragabb Sajtja Burzsuj

A sajtok többsége tehéntejből készül de léteznek kecske és juhtejből készülők is a Lappföldön rénszarvastejből Kínában és Tibetben jak és a zebu tejéből a Fülöp-szigeteken Indiában és Olaszországban bivalytejből Afganisztában és Iránban pedig a teve – sőt a ló és a szamár – tejéből is készítenek sajtot.

Szamár sajt. A szamarak ugyanis kevés tejet adnak. Ha menetelés közben a gazdája sürgeti Képes inkább megállni és fülét billgeti. Ez a fehér színű könnyen morzsolódó fajta ízében leginkább a manchegóra hasonlít ez az a sapnyol sajt amely a legenda szerint Don Quijote kedvence volt.

A pule több ok miatt is egyedi és ritka sajtnak számít. Ennek ellenére nem mindegyik gyakorlatilag tejcukormentes sajt csomagolásán találkozhatunk a laktózmentes felirattal vagy logóval. Fénykép az alábbi linken vagy a Pajta Porta Vendégház facebook-oldalán található.

A japán Kobe tartományban tenyésztett marháknak remek élete van leszámítva hogy a vágóhídon végzik. A világ másik legdrágább sajtjából egy font azaz kicsit kevesebb mint fél kiló 200 dollárba tehát körülbelül 40 000 forintba kerül. A sajt nagyon jól titkos.

A burrito szó jelentése kis szamár. A sajtok elsősorban a kemény sajtok többsége laktózmentes mivel az érési periódus alatt a tejcukor nagy része lebomlik. Ha már szót ejtettünk a jávorszarvasok sajtjáról nem maradhat le a listáról a szerb szabad levegőn tartott szamarak sajtja sem ami a világ legdrágább sajtja ennek oka pedig az hogy ugyan rendkívül egészséges és állítólag finom is nehéz előállítani a csacsik ugyanis meglehetősen kevés tejet adnak.

Tej sajt Tisztelt Érdeklődő. A szamártej és a belőle készült sajt továbbra is luxustermék marad. A szamártejből előállított sajtkülönlegesség kilója közel 32000 forintba kerül méghozzá azért mert a szamár jóval kevesebb tejet ad mint a tehén.

A szamár amelyik a tejet adja hozzá még csak nem is vadszamár. Viszont ha gazdája megállásért esedez Jó lehet hogy ő kedve szerint ügetni kezd. A Szerbiában készülő sajt olyan mint egy jól morzsálódó feta és legalább annyira gazdag ízvilágú mint egy spanyol Manchego.

A készítés során sem kerül bele semmiféle méregdrága adalék. Ez a szamár sajt fehér és lágy sajt amelyet körülbelül 6 hónapig tartanak fenn. 100 évesen is vallja.

Gyönyörű sötétbarna csacsik keresik új gazdájukat a kanca 15 éves lóútlevéllel és vérvizsgálattal rendelkezik a csődör csikó 3 hónapos. A szamár sajt azért kerül ilyen sokba mert a rendkívül egészséges élelmiszert nagyon nehéz előállítani. Amit egyszer eltökél azt meg is teszi Gazdája parancsait fél vállról veszi.

Leginkább a sajt tanította az életbölcseletekre Otthagyta a tőzsdét és a sajtkészítés mestere lett Belgrádtól 80 kilométerre terül el a Zasavica természetvédelmi terület Szerbia egyetlen szamár rezervátuma. A sajt és a joghurt mellett kozmetikumokat is készítenek a tejéből a modern kori Kleopátráknak. Amíg ez nem.

50 grammos csomagokban kerül értékesítésre amelynek ára 50 és 63 között van és közvetlenül a Zasavica gazdaságban vásárolható meg vagy online. A zasavicai szamártelep munkatársai szerint a sajtot főleg külföldiek vásárolják szamártejet azonban sokan mások is visznek mert állítólag sok. Ez a füstölt sajt – bár a legdrágább a maga nemében – mégsem a sajtok őshazájában Franciaországban vagy Svájcban hanem Szerbiában készül.

Most több mint száz szamár él a rezervátumban és ad naponta tejet a sajtkészítéshez. Juh kecske és szamár hirdetések. Lassan főtt marhahús salsa rizs jégsali babpüré tejföl és sajt.

Egy szamár viszont maximum három deci tejet ad egy nap így tömegtermelésre biztosan nem lehet berendezkedni azoknak a gazdálkodóknak akik szamarat tartanak ahogy a vásárlóknak sem. Azért ilyen drága mert szamártejből készül és egy szamár egész évben összesen ad annyi tejet mint egy tehén egy nap alatt. Ha tejet vagy sajtot keres akkor a közelben lévő nagyobb település neve alatt találhat megfelelő termelőt kereskedőt.

A szabad levegőn tartott szerb szamarak nagyon kevés tejet adnak ezért nem könnyű előállítani a rendkívül egészséges sajtot amiből egy kilogramm 250-300 ezer forintba kerül. Kilónként ezer euróért vagyis átszámítva több mint 300 ezer forintért árulja szamársajtját egy szerbiai termelő. A szamár hangja magyarul iá angolul hee-haw a valóságban azonban egy krosszmotor egy olajozatlan talicska és egy könyörtelen matracpumpa hangmintáiból keverte a nagy DJ.

Szamár kanca és csikója eladó. A Pule füstölt sajtot a szomszédunkban Szerbiában készítik és egy kiló ára egészen elképesztő módon 320 000 forint. A SZAMÁR Nincs csökönyösebb állat a szamárnál A természetben ő nem kis találmány.

Ilyenkor érdemes egy pillantást vetni a tápanyagtartalomra.


Mi Is Megcsodaltuk A Sajtot Amelynek 1000 Euro A Kiloja


Sajtkeszitmenyek Sajtimitatum Tej Es Novenyi Eredetu Anyagokat Es Tejipari Mellektermekeket Tartalmaznak


300 Ezer Forintert Adjak A Szamarsajt Kilojat Sokszinu Videk


A Szamarsajttol Az Aranyfagyiig Gazdagisztan


A Szamar Sajt A Vilag Egyik Legdragabb Elelmiszere Life Ma


A Vilag Legdragabb Elelmiszerei Hir Ma


Nem Kell Tul Messzire Utazni A Vilag Legdragabb Sajtjaert Roadster


A Vilag Legdragabb Elelmiszerei Hir Ma


300 Ezer Forintert Adjak A Szamarsajt Kilojat Sokszinu Videk